ZELOS - ciepło, które poczujesz i pokochasz
Strona główna Zelos O firmie Oferta pomp ciepła Danfoss Co możesz zyskać? Kontakt Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy Danfoss
ZELOS & DANFOSS
 
ILE MOŻESZ ZYSKAĆ STOSUJĄĆ SYSTEM POMP CIEPŁA DO OCIEPLANIA DOMU? CO TAK NAPRAWDĘ OFERUJĄ NASZE SYSTEMY?

Oszczędność
OSZCZĘDNOŚĆ PONAD 50% NA KOSZTACH ENERGII

Pompy ciepła są najbardziej efektywnym urządzeniem do wytwarzania ciepła. Z każdej jednostki energii elektrycznej, uzyskujesz co najmniej trzy jednostki energii cieplnej służącej do ogrzewania. Sprawdź korzyści w kalkulatorze.

Trzy czwarte tej energii jest całkowicie darmowe i pochodzi z Twojego otoczenia. W Skandynawii pompy ciepła stanowią popularne rozwiązanie techniczne, opracowane dla warunków surowego klimatu Północy. To dzięki temu, znamy dokładnie działanie pompy i wiemy, jak zapewnić w domu idealny mikroklimat. Przy doborze pompy ciepła należy wziąć po uwagę trzy zagadnienia. Pierwszym jest roczna efektywność (współczynnik wydajności cieplnej - COP); innymi słowy - jak efektywnie pompa ciepła może odzyskiwać zmagazynowaną energię słoneczną. Drugim jest ciepła woda użytkowa; ile ciepłej wody użytkowej ma dostarczać pompa ciepła. Trzecim jest pewność posiadanego doświadczenia, wiedzy i kompetencji zarówno przez producenta pompy jak i firmy instalacyjnej.

Możesz zaoszczędzić ponad 50% kosztów ogrzewania w porównaniu z tradycyjnym systemem centralnego ogrzewania.Ciepło jest wszędzie
CIEPŁO DO OGRZEWANIA JEST W POWIETRZU, WODZIE I GRUNCIE

Energia jest magazynowana wokół Twego domu. Te źródła energii są stale uzupełniane energią promieniowania słonecznego. Energia magazynowana jest w podłożu skalnym, w gruncie, w wodach gruntowych i powierzchniowych oraz w powietrzu.

Danfoss oferuje pompy ciepła, które odzyskują tę zmagazynowaną energię i dostarczają ciepło w celu ogrzewania i uzyskania ciepłej wody. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła, 3/4 energii potrzebnej do ogrzewania jest darmowe.Ogrzewanie i ciepła woda
POMPY CIEPŁA ZAPEWNIAJĄ OGRZEWANIE I CIEPŁĄ WODĘ

Danfoss posiada technologię pozwalającą na uzyskanie dużych ilości ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), w krótkim czasie i bez zużywania większej ilości energii. Technologia ta oparta jest na efektywnej wymianie ciepła oraz na warstwowym układzie c.w.u. w podgrzewaczu.

Technologia zwana TWS (tap water stratification), zapewnia najszybszą dostawę dużych ilości ciepłej wody przy zachowaniu wysokiej efektywności. Zasobnik ciepłej wody wykonany w technologii TWS jest znacznie bardziej wydajny niż tradycyjny zasobnik.Korzyści
KORZYŚCI ZASTOSOWANIA POMP CIEPŁA DANFOSS

  • Ciepło bez węgla, bez oleju i bez gazu
  • 3/4 energii to darmowa energia słoneczna
  • Oszczędność kosztów ogrzewania ponad 50%, sprawdź kalkulator
  • Zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową
  • Kompaktowa budowa - powierzchnia zabudowy to jedyne 60 cm x 60 cm podłogi
  • Opcja klimatyzacji (chłodzenie pasywne) w okresie letnim
  • Łatwa w eksploatacji, prosta obsługa
  • Możliwość zdalnego monitoringu i sterowania pracą pompy (internet/GPRS)
  • Niezawodna, sprawdzona i wypróbowana technologia przyjazna dla środowiska.


Chłodzenie
SYSTEM ZAPEWNIAJĄCY RÓWNIEŻ CHŁODZENIE LATEM

Jeżeli na zewnątrz jest zimno, potrzebne jest ogrzewanie, a kiedy ciepło - oczywiście chłodzenie!

Pompa ciepła Danfoss zapewni i jedno i drugie. Może ona bowiem nie tylko ogrzewać, ale i chłodzić. Pozwala to na utrzymanie komfortu cieplnego przez cały rok.

Dzięki naszym pompom ciepła (oprócz pompy powietrznej) można także chłodzić budynek. Stosując tzw. chłodzenie pasywne (bierne) zużywamy nawet mniej energii niż kilka zapalonych żarówek. Jeżeli potrzebne jest dodatkowe chłodzenie, sprężarka może zostać włączona, aby zwiększyć efekt chłodzenia. Nazywa się to chłodzeniem aktywnym. Nadal jednak system z pompą ciepła jest bardziej efektywny, niż tradycyjna klimatyzacja.
 
Copyright © ZELOS Sp. z o. o. | ul. Marszałkowska 80 00-517 Warszawa | Tel. 22 3711441 | zelos@zelos.pl

Projekt: Sobol Design         Aktualizacja strony: EPC System        Pozycjonowanie strony: Globnet.